O nás

          Náš příběh se píše již daleko do minulosti, kdy náš tým byl vedený jako družstvo právě na jednom z letních táborů. Tento způsob trávení volného času se nám natolik líbil, že jsme tábor navštěvovali každým rokem. S postupem času se z nás stávali praktikanti a vedoucí.
A jak šla léta dopředu a s ní i moderní doba, tábor začal slábnout. Nezbývalo nic jiného,
než od této akce upustit. Náš současný ,,Hlavas" se nemohl dívat na to, jak zájem vedoucích a dětí upadá, a tak vzal vedení tábora do svých rukou. Pod tímto názvem jsme již od roku 2017, proto se zdá, že tábor pořádáme poměrně krátce. Ale my jsme jen navázali na cestu, kterou pro nás vyšlapali naši předchůdci. Jsme zastřešeni organizací SDH Řetůvka. Řetůvka je malá obec poblíž Ústí nad Orlicí. Nachází se v krásném údolí s bohatou přírodou, ve které se vyskytuje mlok. Tak se dostal i do znaku Řetůvky,  i do názvu našeho tábora.
Dále spolupracujeme s SDH Horní Sloupnice a s obcemi Řetůvka a Sloupnice.

           Personál je složen ze 7 základních členů, kdy každý má specializaci na svou činnost. Jedná se o dva pedagogy, tři kuchaře, jednoho zdravotníka a hospodáře. Počet je dále doplněn oddílovými vedoucími, praktikanty a vedoucími specializovaními na zajištění tábora. Všichni vedoucí se pravidelně účastní každoročního proškolení. Každý tábor probíhá
v podobném termínu na určité téma. Program je tedy uzpůsoben tak, aby k tématu ladil.

           Našim úkolem je smysluplné naplnění volného času dětí, který je založen zejména
na fyzické aktivitě během dne. Den začíná vždy rozcvičkou s následnou hygienou a snídaní. Dopolední program je obohacen 1-2 herními činnostmi a dopolední svačinou. Dále následuje oběd a polední klid. V odpoledních hodinách probíhají 2-3 herní programy se svačinou.
Den je zakončen večeří, večerní hygienou a noční hlídkou. Děti jsou většinou ubytovány
ve stanech s dřevěnou podsadou (záleží na místě konání). 

           Hygienické podmínky jsou na velice dobré úrovni. Před každým táborem necháváme provádět rozbory vody. Děti mají k dispozici oddělené sprchy a toalety. Většinu volného času tráví na čerstvém vzduchu se svými kamarády, které získají během tábora.

 


Webové stránky zdarma